W miniony piątek w Ostródzie odbyła się uroczystość z okazji Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach. Podczas spotkania stu przedstawicieli lokalnych społeczności odebrało z rąk marszałka województwa Marka Brzezina specjalne wyróżnienia. W tym gronie nie zabrakło sołtysów z powiatu szczycieńskiego.

Docenieni sołtysi
W gronie wyróżnionych przez marszałka sołtysów znalazł się także Stanisław Kaczmarczyk z Rekownicy (z dyplomem)

Ponad tysiąc sołtysek i sołtysów spotkało się w Ostródzie na wojewódzkich obchodach swojego święta. Z tej okazji stu z nich, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, odebrało z rąk marszałka województwa Marka Brzezina wyróżnienia za zaangażowanie w aktywizację lokalnych społeczności, inicjowanie działań mających wpływ na poprawę wizerunku wsi, a także ochronę dziedzictwa kulturowego czy rozwój wiejskiego krajobrazu. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”, wygłoszonego przez prof. Stanisława Achremczyka z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

W gronie wyróżnionych przez marszałka znalazło się siedmioro sołtysów z powiatu szczycieńskiego. Są to: Bogumiła Tabaka (Linowo), Stanisław Kaczmarczyk (Rekownica), Herbert Kujawa (Siedliska), Halina Zyśk, (Wilamowo), Zygmunt Rząp (Olszyny), Karolina Ślubowska (Jerutki), Teresa Gomułkiewicz (Wyżegi).

(kee)