Na naszym terenie coraz popularniejszy jest obecnie nordic walking, za to dogtrekking dopiero się rozwija. Tymczasem to doskonały sposób na aktywność fizyczną wraz z czworonożnym przyjacielem. Zawody w tej dyscyplinie odbyły się w Kolonii.

Dogtrekking w Kolonii

Promocja dyscypliny sportowej, jaką jest dogtrekking miała miejsce w sobotni poranek w Kolonii. Na starcie zameldowały się 22 grupy, w tym 36 osób wraz ze swoimi psami. Uczestnicy przemierzali leśne trasy o długości 5 i 15 kilometrów. Każdy otrzymał mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zawodnicy musieli pokonać trasę w jak najkrótszym czasie, odnajdując te punkty.

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz medale. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli okazję porozmawiać z instruktorem szkolenia psów Sebastiaanem Roothem, który udzielał wskazówek jak postępować z czworonogiem, gdy sprawia nam jakieś problemy i jak pozytywnie go szkolić. Ciekawostką jest, że w Kolonii, w miejscu gdzie był punkt kulminacyjny zawodów, niebawem powstanie hotel dla psów.

Zawody dogtrekkingu zostały zorganizowane po raz drugi. Pierwsza edycja odbyła się na jesieni ubiegłego roku. - W obecnych zawodach wzięło udział dwa razy więcej uczestników niż poprzednio. Widać, że ta dyscyplina cieszy się coraz większym zainteresowaniem – podsumowuje jeden z organizatorów, Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo, zapowiadając cykliczną organizację zawodów.

Wyniki:

Trasę 5-kilometrową tzw. rodzinną najszybciej pokonali:

1. Izabella Waleszczyńska (55 min)

2. Monika Lomperta

3. Monika Horodyska

Trasa 15 km kobiety:

1. Sylwia Lubkowska (2 godz. 5 min)

2. Brygida Wawryszko

3. Zuzanna Bielecka

Trasa 15 km mężczyźni:

1. Artur Mazur (2 godz. 5 min)

2. Mateusz Fabisiak

3. Michał Krasula

AK