Ponad 130 tys. zł otrzyma gmina Jedwabno na budowę świetlicy w Waplewie w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania. W obiekcie powstać ma Muzeum Szlaku Tatarskiego. Dofinansowanie na swoje projekty uzyskają też gminy Rozogi, Szczytno i Dźwierzuty oraz stowarzyszenie z gminy Świętajno.

Dostaną kasę na działania
Dzięki dofinansowaniu z LGD, amfiteatr w Rozogach zyska zadaszenie na stałe, a nie tylko doraźnie na imprezy

Wniosek gminy Jedwabno przewidujący budowę świetlicy w Waplewie został oceniony najwyżej w konkursie dotyczącym rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury, zdobywając 69 punktów. Na realizację zadania samorząd otrzyma ponad 130 tys. zł dofinansowania, z kolei wkład własny wyniesie blisko 77 tys. złotych. - Nasz projekt był o tyle ciekawy, że przewiduje powstanie w nowej świetlicy Muzeum Szlaku Tatarskiego, który biegnie przez Waplewo – mówi wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. Nowy obiekt powstanie na placu wiejskim, a wyglądem ma nawiązywać do pruskich korzeni miejscowości.

Drugie miejsce na liście rankingowej zajęła gmina Rozogi, która uzyska niemal dokładnie takie samo dofinansowanie na zadaszenie amfiteatru w Rozogach (63 p.). Na piątej pozycji uplasowało się Stowarzyszenie „Razem” z gminy Świętajno (59 p.). Zgłoszony przez nie projekt dotyczy stworzenia ogólnodostępnego miejsca do wypoczynku i rekreacji w Jerutach. Na szóstym miejscu znalazła się gmina Szczytno (58 p.), która w ramach dofinansowania wybuduje zaplecze rekreacyjno – wypoczynkowe w Olszynach. Siódma lokata przypadła gminie Dźwierzuty (55 p.). Uzyska ona finansowe wsparcie na przebudowę i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych sali widowiskowej GOK.

(ew)