Szpital Powiatowy w Szczytnie wkrótce otrzyma nową karetkę medyczną o wartości 600 tysięcy złotych. To forma podziękowania za przekazanie ambulansu Ukrainie w ubiegłym roku.

Dostaną nową karetkę
Symboliczny czek na nową karetkę wojewoda Artur Chojecki przekazał dyrektor Beacie Kostrzewie w obecności starosty Jarosława Matłacha i koordynatora pogotowia ratunkowego w Szczytnie Grzegorza Achremczyka

We wtorek szczycieński szpital odwiedził wojewoda Artur Chojecki, który wręczył dyrektor Beacie Kostrzewie symboliczny czek na nową karetkę. Wart 600 tys. zł pojazd znacząco poprawi jakość świadczonych usług medycznych. Nowy zabytek jest formą podziękowania za to, że w ubiegłym roku szczycieńska placówka przekazała jedną ze swoich karetek walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainie. Nawiązała do tego dyrektor Kostrzewa, podkreślając, że „dobro wraca”.

Podczas wtorkowego wydarzenia starosta Jarosław Matłach wraz z dyrektorką szpitala oprowadzili wojewodę po Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oraz pokazali jak w ciągu ostaniach lat zmieniła się placówka.

(k)