Dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym mieszkańcem Dźwierzut – taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator wobec 37-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 86-latku.

Dozór za napad na 86-latka
37-latek napadł na 86-latka, bo chciał mu zabrać 100 zł

Do zdarzenia doszło 22 marca wieczorem. Na policję zadzwonił roztrzęsiony 86-latek, który poinformował dyżurnego, że przed chwilą został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego oraz załoga karetki pogotowia. Ratownicy medyczni po udzieleniu poszkodowanemu pomocy stwierdzili, że nie wymaga on hospitalizacji.

Jak ustalili policjanci, feralnego wieczoru 86-latek wracał do domu od znajomych. Gdy był już na terenie swojej posesji, został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Sprawca dwukrotnie przewrócił seniora na ziemię, a następnie zaczął uderzać go pięściami po twarzy i głowie oraz kopał po całym ciele. Podczas szarpaniny agresor zażądał od 86-latka 100 złotych. Ze względu na opór stawiany przez napadniętego mężczyznę, swego celu nie osiągnął.

Sprawcą okazał się 37-letni mieszkaniec Dźwierzut. Został zatrzymany przez policję i usłyszał już zarzuty. Do czasu rozprawy ma się zgłaszać w określonym czasie do szczycieńskiej komendy. Prokurator nałożył na niego również obowiązek informowania o każdorazowej zmianie miejsca pobytu, bądź planowanym wyjeździe oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym 86-latkiem.