Prokuratura Rejonowa w Szczytnie, na wniosek szczycieńskich funkcjonariuszy, zastosowała środek zapobiegawczy wobec 29-latka ze Szczytna. Kilka dni wcześniej mężczyzna pobił 39-latka pod jednym ze sklepów na terenie miasta. Ponadto, w trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy 29-latku narkotyki.

Do zdarzenia doszło w czwartek 12 października w okolicy jednego ze sklepów na terenie Szczytna. Przed północą funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące pobitego mężczyzny, który znajdował się w szczycieńskim szpitalu. Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym 39-letnim mieszkańcem Szczytna ustalili, że został on pobity przez młodego mężczyznę. Najpierw napastnik zaczepił go w sklepie, a następnie, po wyjściu z niego popychał i uderzył pokrzywdzonego w twarz, a gdy ten upadł, zaczął go kopać. W trakcie prowadzonych czynności, kryminalni ustalili dane napastnika. W środę 18 października zatrzymali 29-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna wpadł w ręce policji terenie gminy Szczytno.

W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim marihuanę oraz amfetaminę.

Zebrany przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzuty spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz posiadania narkotyków, do których 29-latek się przyznał. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.