Zwycięstwo MKS-u na inaugurację * Porażka pasymian* Omulew: lepszy wynik niż gra

IV LIGA - 1. kolejka

MKS Szczytno - Polonia Pasłęk 3:2 (0:1)

0:1 – (18.), 0:2 – (56.), 2:1- Kamil Dębek (65.), 2:2 - Michał Kwiecień (77.), 3:2 – Konrad Rusiecki (87.)

MKS: Cichy, P. Pietrzak, Mastyna (70. M. Pietrzak), Jegier, Skonieczny, Miłek (58. Kwiatkowski), Murawski (34. Wnuk), Nasiadka (58. Rusiecki), Kwiecień, Bazych, Dębek.

Dramatyczny mecz w Szczytnie

Po wielu zawirowaniach związanych z pozostaniem zespołu ze Szczytna w IV lidze MKS zainaugurował zwycięsko nowe rozgrywki. Po bezbarwnej pierwszej połowie w wykonaniu MKS-u, po której przegrywał 0:1, już na początku drugiej stracił gola. Dalej nic nie zapowiadało lepszej gry gospodarzy. Ale w 65. minucie akcja Pawła Pietrzaka z Kwietniem i podanie do Dębka kończy się bramką dla szczytnian. Polonia zaczęła słabnąć, czego efektem była bramka Kwietnia. W 80. minucie Skonieczny oraz zawodnik gości otrzymali po czerwonej kartce. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Wnuka Konrad Rusiecki z pola karnego strzelił trzecią i zarazem zwycięską bramkę. Gospodarze w drugiej połowie popisali się stuprocentową skutecznością, ponieważ oddali tylko trzy celne strzały. Ten dziwny mecz zakończył się trafieniem w słupek bramki MKS-u. Gospodarze odnieśli szczęśliwe zwycięstwo. Trener MKS-u Krzysztof Rudzki po meczu był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Stwierdził, że zawodnicy wyszli na mecz bardzo stremowani i gra nie za bardzo układała im się w pierwszej połowie. Cieszył się, że cały zespół podjął walkę i pokazał charakter. - Bramki padły po wytrenowanych, przemyślanych akcjach - ocenia trener. Zapowiadada, że będzie dawał szansę 16 i 17-letnim zawodnikom. - Mamy długą ławkę rezerwową, co będzie decydować o jakości naszej gry.

Błękitni Pasym - OKS II Stomilowcy Olsztyn 1:2 (0:1)

0:1- (38.), 0:2 – (70.), 1:2 – Gołębiewski (70.)

Błękitni: Malanowski, Panikowski, Stalmach (78. Łączyński), Gregorczyk (68. Kruczyk), Magnuszewski, Foruś (85. M. Nosowicz), B. Nosowicz (64. Gołębiewski), Mikuluk, Domżalski, Romanowski, Łazar.

Początek meczu to przewaga gospodarzy. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Foruś i Magnuszewski.

Gola gospodarze stracili po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 70. min. w zamieszaniu podbramkowym padła druga bramka dla gości. W 75. min. strzałem zza pola karnego Marcin Gołębiewski zdobył kontaktowego gola dla gospodarzy. To jednak wszystko na co było stać tego dnia gospodarzy. W 81. min. Malanowski uchronił pasymian od wyższej porażki.

POZOSTAŁE MECZE

Olimpia Olsztynek - Zamek Kurzętnik 3:0, Płomień Ełk - Pisa Barczewo 3:1, GKS Wikielec – Rominta Gołdap 1:0 (0:0), Sokół Ostróda - Tęcza Biskupiec 5:0, Płomień Ełk 0:2 (0:0), Granica Kętrzyn – Start Nidzica 2:1, Olimpia 2004 Elbląg – Błękitni Orneta – nie odbył się.

KLASA OKRĘGOWA

1. kolejka

Omulew Wielbark Jurand Barciany 3:0 (1:0)

1:0 - Bugaj (5.), 2:0 – Bugaj (47.), 3:0 – Ariel Kozłowski (79.)

Omulew: Przybysz, Bugaj, Nowakowski, Ponikiewski, Trzciński (80. Miłek), Remiszewski (81. Lisiewicz), Elsner (60. Łazicki), Rapacki, Abramczyk (75. Kozłowski), Szczygielski.

Zdaniem trenera Omulwi Mariusza Korczakowskiego wynik meczu jest lepszy niż gra. Jurand okazał się groźną drużyną. Jego dwa strzały trafiły w poprzeczkę.

- Zagraliśmy słaby mecz. Trema zjadła drużynę. O zwycięstwie zadecydowały stałe fragmenty gry. Dwie bramki padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych po strzałach głową. Ozdobą meczu była bramka Ariela Kozłowskiego z narożnika pola karnego. Udanie debiutował Miłek. – dodał trener, chwaląc także grę Bugaja i Ponikiewskiego.

Wilczek Wilkowo – Polonia Lidzbark Warmiński 2:3, GLKS Jonkowo – Mazur Pisz 1:2, Znicz Biała Piska – Leśnik Nowe Ramuki 4:1, Victoria Bartoszyce – Granica Bezledy 0:1, MKS Jeziorany – DKS Dobre Miasto 1:3, Orlęta Reszel – Łyna Sępopol 3:3,Warmia Olsztyn – Mamry Giżycko 2:2