Tak śmiało można nazwać okres ostatnich i najbliższych dni w kalendarzu wojewody Artura Chojeckiego.

Drogowe żniwa
W ubiegłym tygodniu wojewoda Artur Chojecki podpisał m. in. z przedstawicielami samorządów powiatu szczycieńskiego umowy na dofinansowanie budowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

A wszystko za sprawą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, którego misją jest wspieranie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Pozwoli to przyspieszyć powstawanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej w polskich gminach i powiatach; również na Warmii, Mazurach i Powiślu. Wszystko po to, żeby jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Kto często porusza się po drogach województwa, widzi jak w ostatnich latach poprawił się ich standard. Nadal mamy jeszcze wiele odcinków, po których jeździ się w stylu alpejskim, wymijając niezliczone dziury i omijając uszkodzone pobocza, będące przecież istotnym elementem w przekroju drogi. Dobre drogi to nie tylko dobrej jakości nawierzchnia asfaltowa i właściwe wyprofilowanie, lecz także utwardzone pobocza. Wszystko to poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników.

W ramach tej edycji RFRD wojewoda podpisał już umowy z przedstawicielami samorządów powiatu piskiego, nidzickiego, szczycieńskiego, mrągowskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego, giżyckiego oraz miasta Lidzbark Warmiński. Na podpisy czekają kolejne jednostki samorządu terytorialnego. To kwestia najbliższych dni.

Łączna suma dofinansowania zadań w powiecie szczycieńskim wyniesie 5 mln 220 tys. zł

To, co ważne dla czytelników „Kurka Mazurskiego”, to informacja, jakie inwestycje będą realizowane. W powiecie szczycieńskim rozbudowana zostanie droga powiatowa nr 1639N Witowo - Warchały. Będzie to pierwszy etap. Przebudowana zostanie również droga powiatowa nr 1480N na odcinku Waplewo-Dźwiersztyny (również pierwszy etap) oraz drogi powiatowe nr 1673N i nr 1502N (Jerutki) - Olszyny – Gawrzyjałki. Remontowi będzie poddana droga powiatowa nr 1675N Jeruty - Lipowiec. Natomiast w leżącej na terenie powiatu gminie Dźwierzuty przebudowany zostanie fragment drogi gminnej nr 195036N w miejscowości Stankowo. Łączna suma dofinansowania tych wszystkich zadań wyniesie 5 mln 220 tys. zł.

Przypomnijmy, że nasze województwo z RFRD otrzymało kwotę 183 294 721,55 zł: 81,8 mln zł na zadania powiatowe, 101,5 mln zł na zadania gminne. Wsparcie uzyska 169 zadań: 48 powiatowych i 121 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 339 kilometrów dróg: 195 km powiatowych i 144 km gminnych.