Reklama

Węgiel

Z nieoczekiwanymi perturbacjami przystępuje Szczytno do budowy domu komunalnego. Pierwszy przetarg na jego budowę trzeba było unieważnić. Najniższa z oferowanych cen była większa od kwoty zaplanowanej na to zadanie w tegorocznym budżecie.

Kolejny przetarg organizowany przez miasto został unieważniony. Gotowość budowy 18-rodzinnego domu komunalnego przy ul. Łomżyńskiej zgłosiły trzy firmy z Olsztyna, Mrągowa i Działdowa. Oferowane przez nie ceny wahały się od 1,480 mln do 1,670 mln. Tymczasem miasto w tegorocznym budżecie przeznaczyło na ten cel 1,4 mln zł. Przetarg uznano za nieważny, tym bardziej, że złożone oferty nie spełniały wymogów formalnych. Do drugiego zgłosiło się 7 firm i niedługo powinniśmy poznać jego zwycięzcę. Deklarowane kwoty są nieco wyższe od tych z pierwszego przetargu i wynoszą od 1,5 do 1,7 mln zł. Na wszelki wypadek radni miejscy wprowadzili poprawkę do budżetu, w którym środki na budową domu komunalnego zwiększono o 250 tys. zł. Budynek ma stanąć jeszcze w tym roku do 19 listopada, a źródłem jego finansowania będą środki własne miasta - 510 tys. zł oraz kredyt - 1,140 mln zł.

Kto zamieszka w komunalnym bloku?

W pierwszej kolejności mieszkańcy starych budynków przeznaczonych do rozbiórki, znajdujących się wokół małego jeziora, przy ul. Jeziornej i Barcza.

- Te tereny chcemy znacznie uatrakcyjnić, głównie z myślą o turystach, i przeznaczyć je dla inwestorów, którzy postawią tam obiekty gastronomiczne - mówi burmistrz Paweł Bielinowicz, dodając, że liczy przede wszystkim na zainteresowanie miejscowych przedsiębiorców.

(pul)

2005.03.02