Reprezentantka Pol.KS-u Szczytno Justyna Supińska zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski odbyły się 8-9 lipca w Słupsku. Skromna, dwuosobowa ekipa Pol.Ks-u spisała się bardzo dobrze, przywożąc do Szczytna jeden medal. Srebrny krążek w pchnięciu kulą, zdobyła Justyna Supińska, osiągając wynik 14,31 m. Rywalizacja była zacięta, zwyciężczyni z Ostrołęki osiągnęła bowiem 14,78 m., a trzecia zawodniczka, z Radomia - 14,20 m.

Nie jest to pierwszy sukces w karierze Justyny. Na swoim koncie ma już dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek i juniorów w hali. Idzie więc śladami innej podopiecznej Ireneusza Bukowieckiego - Iwony Lipińskiej, która występując jako młodziczka i juniorka wywalczyła na mistrzostwach kraju pięć złotych krążków.

- Sukces Justyny jest miłą niespodzianką. Przez dwa miesiące tego roku była wyłączona z treningów na skutek kontuzji kolana - mówi trener Bukowiecki.

Zawodniczka ma 19 lat. Po zdaniu w tym roku matury zamierza studiować na UWM w Olsztynie.

Drugi reprezentant Pol.KS-u, który wystąpił w Słupsku - Michał Steraniec, odpadł w eliminacjach biegu na 200 m, uzyskując wynik 23,26 sek. Michał pobiegł też poza konkursem na 100 m, bijąc rekord życiowy wynikiem - 11,17 sek.

Wkrótce podopieczni Ireneusza Bukowieckiego będą mieli następną okazję do zdobycia medali. Na Olimpiadzie Młodzieży, będącej odpowiednikiem Mistrzostw Polski Młodzików, w barwach Pol.KS-u wystąpią: Igor Bogusz, Hanna Afanasjew i Katarzyna Markiewicz.

(o)

2006.07.26