Po półrocznej przerwie na część techniczną lotniska w Szymanach wracają wyścigi samochodowe z udziałem kierowców amatorów.

Drugi sprint w Szymanach
Na starcie do pierwszego Super Sprintu w Szymanach stanęło 28 załóg

Już w najbliższą sobotę 5 listopada odbędzie się drugi Szczycieński Super Sprint. - Pierwsza edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, a jeszcze większym kibiców. W związku z tym, przy pełnej aprobacie wójta Sławomira Wojciechowskiego i zielonym świetle komendanta Radosława Dracha oraz gospodarza obiektu, wracamy do Szyman – mówi Andrzej Miecznikowski, prezes Auto Moto Klubu „Rzemieślnik” w Przasnyszu, organizator wyścigów. W porównaniu do pierwszych zawodów, nieznacznie tylko ulegnie zmianie trasa, którą pokonywać będą kierowcy amatorzy. - Spodziewamy się 30 załóg – zapowiada prezes. Będą one musiały pokonać pięć prób sprawnościowych w jak najkrótszym czasie na dystansie ok 1,5 km każda. Poczynania uczestników mogą od godz. 9.00 oglądać kibice – wstęp jest bezpłatny. Wjazd na lotnisko od strony technicznej i administracyjnej (w kierunku Sasku Małego). Tym razem parkowanie będzie możliwe tylko po jednej stronie stronie drogi.

– Pierwsza impreza wypadła bardzo ładnie. Jeśli znów wzbudzi duże zainteresowanie, to wpiszemy ją już na stałe wiosną i jesienią do naszego kalendarza wydarzeń – zapowiada wójt Sławomir Wojciechowski.

(o)