Stefan Jankowski wywalczył w Pucku tytuł Wicemistrza Polski Nauczycieli w Maratonie.

DRUGI WŚRÓD NAUCZYCIELI

W sobotę 30 lipca odbył się XXII Maraton Ziemi Puckiej. Zawodnicy wystartowali w Strzelnie, by po minięciu Jastrzębiej Góry, Karwi i Krokowej zameldować się na pięknie położonym i równie ładnie prezentującym się stadionie w Pucku. Bieg ten był jednocześnie V Mistrzostwami Nauczycieli w Maratonie. Trasę pokonało 243 zawodników.

Spośród trzech szczytnian startujących w imprezie największe powody do zadowolenia ma Stefan Jankowski. W swojej kategorii wiekowej (65-69 lat) zajął drugie miejsce. Uzyskany przez pana Stefana czas - 3:57,00 godz. - dał mu w klasyfikacji generalnej 145. miejsce. Krzysztof Wilczek był 97. (3:37,28 godz.), Zygmunt Zapadka - 124. (3:48,03). Zwyciężył uczestnik kilku Maratonów Juranda - Jarosław Janicki, który na metę przybiegł z czasem 2:27,21. Czwarte miejsce zajął Sławomir Sztejter, który w ostatnim szczycieńskim maratonie był drugi.

Na Krzysztofie Wilczku, prezesie szczycieńskiego AKB, duże wrażenie zrobiła organizacyjna strona zawodów. Był on również zaskoczony kaszubską gościnnością. Narzekał z kolei na bardzo parną pogodę i trudną trasę. - Od 20. kilometra były tylko podbiegi i zbiegi - ocenił trasę, po której przyszło biec maratończykom.