W niedzielę 5 września stadionie w Pasymiu dojdzie do wyjątkowego meczu. Drużyna Wielkich Serc zagra z Przyjaciółmi Aleksa Adamczyka, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację młodego wychowanka LKS Błękitni Pasym.

Drużyna wielkich serc zagra dla Aleksa
Aleksa Adamczyka czeka teraz długa rehabilitacja (fot. https://zrzutka.pl/kkv3ab)

Alex w kwietniu podczas meczu juniorów Błękitnych doznał bardzo poważnej kontuzji więzadeł krzyżowych, a na początku sierpnia przeszedł operację. Aby mógł wrócić na boisko, niezbędna jest długa i kosztowna rehabilitacja. W tej sytuacji klub nie pozostawił swojego wychowanka samego. Uruchomiono zbiórkę na stronie https://zrzutka.pl/kkv3ab, z której zysk zostanie przekazany na rehabilitację Aleksa. Dochód na ten cel trafi też w całości z meczu drużyny Wielkich Serc z Przyjaciółmi Aleksa Adamczyka, do którego dojdzie w najbliższą niedzielę na stadionie w Pasymiu.

Oprócz meczu odbędzie się prezentacja grup młodzieżowych Błękitnych Pasym, trening bokserski, pokazy OSP Pasym, kiermasz ciast czy loteria fantowa.

16-letni Alex Adamczyk to jeden z najbardziej utalentowanych juniorów Błękitnych Pasym. Zimą dołączył do pierwszego zespołu, brał udział w sparingach, był w kadrze na spotkania IV ligi. Dobrze zapowiadającą się rundę niestety przerwała poważna kontuzja, której Alex doznał 25 kwietnia w meczu juniorów młodszych z Olimpią Olsztynek.

Drużyna Wielkich Serc to politycy, samorządowcy, działacze organizacji pozarządowych, przedstawiciele instytucji z Warmii i Mazur oraz całego kraju, którzy zjednoczyli się ponad podziałami politycznymi i zjednali w idei niesienia pomocy osobom potrzebującym.

(p)