Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu z filiami w Olszynach i Kamionku z okazji trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek przygotowała dla swoich czytelników wiele atrakcji. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi którąś z placówek, by wypożyczyć książkę, otrzyma drzewko. Na nudę nie mogą narzekać też milusińscy.

Drzewka za czytanie
Na wypożyczających książki w bibliotekach gminy Szczytno czekają ekologiczne niespodzianki

Trwa Tydzień Bibliotek, inicjatywa, która ma promować czytelnictwo. Aktywnie do udziału w tej akcji włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu mająca swoje filie w Olszynach i Kamionku. Każdego dnia na czytelników czeka tu wiele atrakcji. Każdy, kto w tym tygodniu odwiedzi którąś z placówek i wypożyczy książkę, otrzyma drzewko. - Dostaliśmy je od leśników, posadziliśmy w doniczkach i rozdajemy – mówi dyrektor biblioteki Małgorzata Walas.

Organizatorzy wiele uwagi poświęcili najmłodszym. W poniedziałek dzieci z klas I – III ZSP w Lipowcu wzięły udział w spotkaniu a autorem bajek – Panem Poetą, który zaprosił uczniów do wspólnej zabawy. W Kamionku przedszkolaki uczestniczyły czytaniu na trawie, a w środę w Olszynach z czytelnikami spotkała się pisarka Małgorzata Manelska.

(ew)