W czwartkowy wieczór do ruin zamku krzyżackiego w Szczytnie wrócą duchy inspirowane postaciami z „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza. Twórcy widowiska zdradzają, że w tym roku pojawi się nowa zjawa, będą też dodatkowe elementy pirotechniczne.

Duchy wracają do ruinW czwartkowy wieczór 22 czerwca o godzinie 22.30 ruiny zamku krzyżackiego znów zapełnią się duchami. Po raz pierwszy pojawiły się one przed rokiem. Teraz widzów czeka druga odsłona widowiska luźno inspirowanego powieścią Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Organizatorzy nie zdradzają na razie wielu szczegółów. Wiadomo, że do Danusi Jurandówny, Zbyszka z Bogdańca i Zygfryda de Löwe dołączy nowa zjawa. - Nie powiem kto to będzie, ale ci, którzy znają powieść mogą się domyślić – mówi współorganizujący wydarzenie dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie Arkadiusz Leska, zdradzając, że sam też weźmie udział w widowisku. Zapowiada, że widzów czekać będą także nowe elementy pirotechniczne.

Przed rokiem duchy nawiedzały ruiny w każdy czwartkowy wieczór wakacji. W tym sezonie będą straszyć rzadziej. Zjawy pojawią się jeszcze 27 lipca, a także 10 i 24 sierpnia.

(ew)