Judocy Gwardii i Katany Szczytno wywalczyli łącznie dziewięć medali, w tym trzy krążki złote podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego.

Dwa kluby, dziewięć medali

Magdalena Kobylarz (57 kg), Mateusz Nicgórski (90 kg) i Rafał Majdan (81 kg) – ta trójka studentów WSPol trenujących obecnie w Gwardii stawała na najwyższym stopniu podium, nie dając przeciwnikom najmniejszych szans.

- Jestem bardzo zadowolony z medali wywalczonych w tak efektowny sposób – komentuje trener Michał Dymerski. - Tak duża ilość walk wygranych przez zawodników „Gwardii” przed czasem, świadczyła o dominacji nad przeciwnikami, która wynikała z doskonałego przygotowania taktyczno-technicznego oraz ogromnego wysiłku i zaangażowania, jakie włożyli w treningi.

Na podium stawali także seniorzy Katany. Jacek Szewczak (100 kg) oraz Konrad Rybicki (open) zajęli drugie miejsce, natomiast Kamil Hornowski (66 kg) uplasował się na miejscu trzecim. Konrad Rybicki, startując dodatkowo w kat. 90 kg, wywalczył brązowy medal. W kategorii młodzików najlepiej wypadli: Zuzanna Kania (Katana)i Kacper Maroszek (Gwardia, 81 kg). Oboje zajęli 3. miejsce.

Pozostali zawodnicy znaleźli się poza podium. Na 5. miejscu zmagania zakończyli gwardziści: Jakub Bednarski (seniorzy, 90 kg), Bartek Kukliński (dzieci, 30 kg), Agata Kosińska (młodzik, 57 kg) i Michał Jędrzejczyk (młodzik, 81 kg) oraz zawodnik Katany Kamil Zapadka. W mistrzostwach uczestniczyło blisko 500 zawodników, także z Litwy, Białorusi i Ukrainy. I właśnie goście zza wschodniej granicy zdominowali rywalizację w młodszych kategoriach wiekowych.