Szczycieńscy judocy przywieźli dwa medale z Mistrzostw Polski Masters, które odbyły się w Sobótce. Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Tadeusz Dymerski.

Trzynasta edycja mistrzostw odbywała się w międzynarodowej obsadzie- oprócz Polaków startowali Niemcy, Czesi, Słowacy i Anglicy. Na matach zaprezentowała się łącznie rekordowa, 150-osobowa grupa zawodników.

W kategorii M7 do 100 kg Tadeusz Dymerski miał tylko jednego rywala i po zwycięstwie nad nim mógł się cieszyć z tytułu mistrzowskiego. Drugi medal dla Szczytna to zasługa Mariusza Wierzchołowskiego startującego w M3 w wadze 81 kg. Zawodnik, któremu ubiegłoroczny start nie wyszedł, a wcześniej miał kilkunastoletnią rozłąkę z matą, tym razem spisał się bardzo dobrze. Wygrał trzy walki i dopiero w finale uznał wyższość rywala ze Szczecina.

Na podium nie udało się wskoczyć Marcinowi Lipińskiemu. Trzeci z naszych judoków jedną walkę wygrał, dwa razy przegrał i zajął 7. miejsce.

Sekcja judo szczycieńskiej Gwardii ogłasza nabór dla wszystkich chętnych z rocznika 2005 i starszych. Treningi w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16-17 w hali sportów walki w WSPol.