Emilia Gwiazda i Konrad Żelaznowski zdobyli srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK w Karate Kyokushin. Bez medalu natomiast wróciła do Szczytna Mistrzyni Europy Julia Kędzierska.

Dwa medale na MP w Makowie
Piotr Zembrzuski i jego podopieczni wrócili z Makowa Mazowieckiego z dwoma medalami

Do zawodów rozgrywanych w sobotę w Makowie Mazowieckim przystąpiło 217 zawodników z 77 klubów z całej Polski. W tym gronie znalazło się czworo zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy zdobyli dwa medale.

Emilia Gwiazda (+65 kg) wywalczyła wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców U21, a Konrad Żelaznowski (-60 kg) zajął trzecie miejsce w Juniorach U18. W eliminacjach Emilia pokonała na punkty zawodniczki z Łomży i Zielonki, a w finale po ciężkim dwurundowym boju przez wskazanie sędziów przegrała z Karoliną Barylak z Przeworska.

- Dla Emilii to pierwszy medal w tej kategorii wiekowej i od razu taki duży sukces – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Przejście z juniora do młodzieżowca i seniora to ogromne wyzwanie, ale jak widać poradziła sobie doskonale.

Konrad Żelaznowski pierwszego swojego przeciwnika z Białegostoku wyeliminował przez zdobycie waazari, drugiego z Lubinia znokautował, zdobywając ippon skutecznym kopnięciem z obrotu. W trzecim pojedynku, będącym już półfinałem, zmierzył się z szybkim, dysponującym bardzo dobrą techniką zawodnikiem z Radzymina Patrykiem Kujawskim. Mimo bardzo wyrównanej walki nasz zawodnik nie ustrzegł się błędu. Chwila nieuwagi kosztowała go utratę pół punktu (waazari) i pozbawiła awansu do finału. Musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Debiutujący w tej rangi zawodach Piotr Młynarczyk już w pierwszej walce musiał przełknąć gorycz porażki. Bez medalu wróciła do Szczytna utytułowana Julia Kędzierska. Już w pierwszej walce aktualna mistrzyni Europy natrafiła na aktualną wicemistrzynię Europy Natalię Chrzanowską z Wrocławia.