Dwoje zawodników z SKKK Szczytno , Ewelina Mirosław i Gerard Will, zdało

egzamin na 1 dan.

Dwa nowe czarne pasy w SKKK

Nasi utytułowani karatecy egzamin zdawali podczas obozu w Giżycku. - Obóz prowadził wielki mistrz shihan Howard Colins 7 dan, który również pozytywnie zaliczył test 100 KUMITE, przy czym trzeba dodać, że jako pierwszy człowiek na świecie zaliczył go w jeden dzień -relacjonuje Piotr Zembrzuski, prezes SKKK, jeden z instruktorów podczas obozu.- Poprzednicy wykonywali go w dwa dni. Shihan Collins jest pierwszym uchi-dechi, czyli osobistym uczniem sosai Masutatsu Oyamy.

Nieco wcześniej Piotr Zembrzuski 4 dan przez tydzień w Borach Tucholskich ćwiczył z jednym z najbardziej utytułowanych zawodników współczesnego karate kyokushin kanho Hajime Kazumi 7 dan. - Hajime Kazumi, gdy tylko skończył 20 lat, w każdym turnieju, w którym brał udział, walczył w finale – prezes SKKK przybliża sylwetkę japońskiego mistrza. - Zajął 1. miejsce w Wagowych Mistrzostwach Świata w kategorii ciężkiej, dwa razy z rzędu sięgał po tytuł wicemistrza świata w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN oraz pięć razy wygrał w Otwartych Mistrzostwach Japonii, również w tej kategorii. Jest jednym z nielicznych, do dziś udało się to tylko 16 osobom na świecie, którzy pozytywnie ukończyli test 100 KUMITE - 100 walk bez przerwy.