W Wieliczce wydobywano kiedyś sól, dziś można przywozić stamtąd np. medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dwa z nich wywalczyli bokserzy Gwardii Szczytno.

Dwa olimpijskie krążki dla Szczytna

Z co najmniej brązem wróci z Małopolski Rafał Tuchewicz. Co najmniej, bo w poniedziałek, już po zamknięciu numeru KM, walczył w wadze 52 kg o finał. Wcześniej pokonał 4:1 Dawida Maciejewskiego z Grudziądza.

Krążek brązowy przywiezie z Wieliczki Marta Jagiełło startująca w wadze 48 kg. W jej kategorii do walk przystąpiła czwórka dziewcząt – kwalifikacja do OOM oznaczała w takim wypadku automatycznie medal. Marta przegrała starcie półfinałowe i pozostał jej trzeci stopień podium.

Do Wieliczki pojechał jeszcze Beniamin Maliński (+80 kg), ale lekarz nie dopuścił go do pojedynku.