Dwa złote medale przywieźli z rozgrywanego w Bydgoszczy Pucharu Polski młodzi zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Karate Kyokushin.

Dwa triumfy w Pucharze Polski
Trener Piotr Zembrzuski i jego podopieczni, którzy z ostatnich zawodów wrócili z dwoma złotymi krążkami

Puchar Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów to drugie, pod względem ważności, zawody organizowane przez Polski Związek Karate. W miniony weekend do Bydgoszczy zjechało 405 zawodników z 88 klubów, a wśród nich 9-osobowa ekipa ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Do strefy medalowej przedarła się tylko dwójka naszych karateków, pozostali swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyli w ćwierćfinałach. Pięcioro z nich próbowało swoich sił również w konkurencji KATA, a troje dotarło do rundy finałowej. Choć różnice punktowe były minimalne, to ostatecznie Ewa Gołaszewska zajęła - piąte, Natalia Hajn – szóste, a Aleks Dragun - siódme miejsce.

- To niezły wynik, zważywszy na fakt, że w każdej z grup było po 30-40 zawodników – komentuje trener Piotr Zembrzuski. Przyznaje jednak, że po występie jego podopiecznych pozostał lekki niedosyt, bo ambicje były trochę większe. To tylko wywołało dodatkową motywację u Ewy Gołaszewskiej przy przystępowaniu do walk w konkurencji KUMITE. Każdą z nich wygrała z ogromną przewagą. Największe brawa należą się jej za pojedynek finałowy. Po bardzo wyrównanej pierwszej rundzie sędziowie zdecydowali się na dogrywkę. W niej Ewa przeprowadziła odważny atak trafiając swoją rywalkę w głowę, uzyskując wazari. Przypomnijmy, że juniorka młodsza SKKK miesiąc temu zdobyła tytuł mistrzyni Polski w wadze do 55 kg.

Swoją klasę w KUMITE w kategorii juniorów powyżej 75 kg potwierdził wicemistrz Polski i świeżo upieczony mistrz Europy Olaf Szempliński. Każdy pojedynek stoczony w Bydgoszczy włącznie z walką finałową zakończył przed czasem.

- Olaf w tym roku przegrał tylko jedną walkę i to było w finale mistrzostw Polski juniorów a Ewa praktycznie z każdych zawodów wraca z medalem. Z walki na walkę widać coraz większe doświadczenie i dojrzałość emocjonalną w ich walkach. To bardzo cieszy i napawa dumą – ocenia swoich podopiecznych Piotr Zembrzuski. Zdobyte przez nich dwa złote medale uplasowały SKKK na szóstym miejscu w Pucharze Polski w klasyfikacji drużynowej KUMITE do lat 18. - Reprezentujący nas sportowcy stanowią doskonałą reklamę. W kraju często mówi się o Szczytnie i jego zawodnikach z wielkim podziwem i szacunkiem. Dzięki temu możemy czuć się docenieni i wyróżnieni – cieszy się trener.

(p)