Dwa brązowe medale – taki jest dorobek SKKK Szczytno w Mistrzostwach Polski Wschodniej w Karate Kyokushin, które w weekend odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

Dwa trofea z Tomaszowa

Z zawodników SKKK Szczytno, którzy uczestniczyli w mistrzostwach, swój udział najmilej będą wspominać Przemysław Romanowski i Adrian Staszewski. Obaj zdobyli brązowe medale. Pierwszy z nich za rywalizację w kat. do 80 kg mężczyzn, drugi – za kata juniorów młodszych. Adrian w kategorii do 65 kg chłopców zajął ponadto miejsce 5.-8. Inny utytułowany szczytnianin, Artur Lutostański, startujący w kat. 80 kg mężczyzn, został również sklasyfikowany na miejscu 5.-8. Podobne miejsce zajęła Ewelina Mirosław, uczestniczka rywalizacji kobiet w kat. 55 kg.

W mistrzostwach uczestniczyło 286 karateków z 26 ośrodków.