W nocy z 3 na 4 lutego na terenie powiatu doszło do dwóch kradzieży samochodów. W obu przypadkach sprawcy bardzo szybko wpadli w ręce policji. Jeden z nich wjechał w zaspę, a przy drugim znaleziono narkotyki.

Do pierwszego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Dźwierzuty. 19-latek bez wiedzy i zgody właściciela zabrał kluczyki od nissana, a następnie wraz z kolegą, mieszkańcem Szczytna, udał się na przejażdżkę. Niestety, w trakcie jazdy obaj młodzieńcy wpadli w zaspę, z której nie mogli wyjechać. Porzucili więc auto i pieszo powędrowali w stronę domu. Nie uszli daleko, bo zaraz zostali zatrzymali przez policjantów. 19-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Chłopak przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale odmówił składania wyjaśnień. Jego kolega został przesłuchany w charakterze świadka. Tłumaczył, że nie wiedział o tym, że kompan bierze samochód bez wiedzy i zgody właściciela. Za kradzież z włamaniem 19-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy doszło do kradzieży samochodu w Szczytnie. 24-letni sprawca udał się na posesję, gdzie stał opel, uruchomił go za pomocą oryginalnego kluczyka, po czym odjechał. Właściciel zgłosił kradzież następnego dnia. Policjanci zatrzymali sprawcę, a podczas prowadzonych czynności znaleźli przy nim amfetaminę. Mężczyzna tłumaczył, że kupił ją w jednym ze szczycieńskich pubów na własny użytek. Zapewniał też, że nie wiedział o tym, że samochód jest kradziony. Przekonywał funkcjonariuszy, że spotkał się z kolegą, który przyjechał po niego oplem i bez celu jeździli po Szczytnie i okolicach. Stróże prawa na te bajki nie dali się nabrać. Przedstawili 24-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśniał, że zabrał pojazd w rozliczeniu, bo jego właściciel pożyczył od niego pieniądze na zakup auta oraz paliwo, ale nie chciał ich oddać. W sumie posiadacz opla był winien 24-latkowi … 250 zł. Przy okazji wyszło też na jaw, że 24-latek jest poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież oraz 3 miesięcy za uszkodzenie ciała.