W sobotę 4 czerwca w Warszawie rozegrano Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny seniorów w judo, stanowiący eliminacje do Mistrzostw Polski seniorów.

Do rywalizacji przystąpiło 180 zawodników z 44 klubów w tym dwójka reprezentantów Pol.KS Szczytno Jacek Szewczak i Ireneusz Wierzbicki. Obaj zajęli w swoich kategoriach siódme miejsca. Jacek Szewczak, który startował w rekordowo obsadzonej kategorii do 81 kg (35 zawodników) wygrał dwie walki i dwie przegrał. Ireneusz Wierzbicki w kategorii +100 kg wygrał jedną walkę i dwie przegrał.

Następne eliminacje do Mistrzostw Polski seniorów rozegrane zostaną we Wrocławiu i Opolu na jesieni.

* * *

W najbliższą sobotę w hali WSPol. w Szczytnie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Policji w judo. Udział w nich zapowiedziało wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i świata, m.in. Joanna Majdan, Waldemar Bączek, Piotr Dudek, Tomasz Tybuś i Piotr Kamrowski.