Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na remont ul. Bohaterów Westerplatte w Szczytnie. Najtańsza, olsztyńskiej spółki As-Drog, jest o ponad 25 tys. zł wyższa od kwoty, którą na realizację zadania zamierza przeznaczyć miasto.

Dwóch chętnych na remont ulicy
Remont ulicy Bohaterów Westerplatte ma być wykonany jeszcze w tym roku

W piątek miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na remont ul. Bohaterów Westerplatte w Szczytnie. Przystąpiły do niego dwie firmy: Strabag z Pruszkowa, który zadeklarował wykonanie zadania za 585 737,06 zł oraz Usługi Drogowo – Budowlane As-Drog z Olsztyna, proponując cenę 384 901,94 zł. Obie oferty przewyższają kwotę, którą na inwestycję zamierzało przeznaczyć miasto (359 580,39 zł), przy czym propozycja spółki z Olsztyna przekracza tę sumę nieznacznie, bo o ponad 25 tys. złotych. Jakie będzie ostateczne rozstrzygnięcie, tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ obecnie oferty są analizowane przez miejskich urzędników.

Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje odcinek ulicy o długości ok. 420 metrów. Przewidziane jest tu frezowanie istniejącej nawierzchni na głębokość 4 cm, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, regulację pionową studzienek oraz wykonanie oznakowania poziomego.

Roboty mają być wykonane jeszcze w tym roku.

(ew)