Do ogłoszonego przez burmistrza Szczytna konkursu na dyrektora Miejskiego Domu Kultury zgłosiło się dwoje kandydatów – dotychczasowy szef tej instytucji Andrzej Materna oraz kierująca do niedawna Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rozogach Karolina Lewandowska – Zając. Które z nich zostanie wybrane, rozstrzygnie się jeszcze w tym miesiącu.
Konkurs na dyrektora Miejskiego Domu Kultury ogłosił burmistrz Stefan Ochman w związku z kończącą się kadencją kierującego tą instytucją od dziesięciu lat Andrzeja Materny. Włodarz nie przedłużył mu kadencji „z automatu”, tłumacząc to tym, że chce poznać różne koncepcje i pomysły na funkcjonowanie MDK-u. W ramach konkursu zgłosiło się dwoje kandydatów. To dotychczasowy dyrektor Andrzej Materna oraz kierująca do niedawna Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rozogach Karolina Lewandowska – Zając.{akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Obecnie obie zgłoszone oferty są sprawdzane pod kątem formalnym. Jeśli nie wzbudzą zastrzeżeń, kandydaci staną przed komisją konkursową i odbędą rozmowy kwalifikacyjne. Ich termin w chwili zamykania tego numeru „Kurka” nie był jeszcze znany. - Na pewno dyrektor MDK-u zostanie wybrany jeszcze w tym miesiącu – mówi Katarzyna Radziewińska, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego, przewodnicząca komisji konkursowej. Oprócz niej w jej skład wchodzą jeszcze zastępca burmistrza Michał Trusewicz i naczelnik wydziału edukacji Jacek Walaszczyk. Ostatecznego zatwierdzenia wybranego przez komisję kandydata dokona burmistrz Ochman.
(ew){/akeebasubs}
