Dobry sposób na poprawę humoru to wyjazdowe zwycięstwo

III liga

Panorama Działdowo – Olimpijczyk Szczytno 2:3

(-22, 23, 21, -20, -11).

Olimpijczyk: Myślak, Ogrodowczyk, Kobus, Gut, Kowalewski, Rolka, Olender (libero) oraz Litwiejko.

Siatkarze Olimpijczyka po serii trzech porażek dopisali do swojego konta kolejne punkty. Po dwugodzinnej walce mogli wywieźć z Działdowa dwa oczka. Wprawdzie po emocjonującym pierwszym secie było 1:0 dla przyjezdnych, ale po trzeciej partii zrobiło się 2:1 dla gospodarzy i pojawiła się obawa, że szczytnianie mogą wrócić z niczym. W czwartym secie goście uporządkowali grę, popełnili mniej błędów i dość pewnie zwyciężyli. Praktycznie cały tie-break przebiegał już pod dyktando Olimpijczyka. Zespoły zmieniały strony przy stanie 8:5 dla szczytnian, którzy kontrolowali grę także w decydującej fazie ostatniej partii. Wprawdzie zepsuli oni zagrywkę przy pierwszej piłce meczowej, ale w następnej akcji Kobus pewnie wykorzystał dogranie na prawe skrzydło i w lepszych humorach na święta udawali się gracze Olimpijczyka. Miejscowym na pociechę został pierwszy w sezonie punkt zdobyty za wygranie dwóch setów.

Swojego dorobku nie powiększyły młodziczki Olimpijczyka. Tuż przed Wigilią uległy one dwukrotnie 0:2 Chemikowi Olsztyn, który po tych meczach wskoczył na fotel lidera rozgrywek.

Inny wynik ligi seniorów:

Sunbroker KPS Gietrzwałd – Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:1 (-19, 14, 23, 18).