Piątkowe przedpołudnie okazało się bardzo pechowe z powodu wypadków, w których poszkodowane zostały dzieci. Pierwszy wydarzył się na trasie Marksewo – Babięta, drugi na ul. Osiedleńczej w Szczytnie.

Dzieci ranne w wypadkach
W wypadku koło Marksewa (zdjęcie z lewej) ucierpiało czworo dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Z kolei na ul. Osiedleńczej ranna została 7-letnia dziewczynka

W piątkowe przedpołudnie 18 sierpnia doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Pierwszy z nich wydarzył się na odcinku drogi krajowej nr 58 między Marksewem a Babiętami. 41-latka kierująca osobowym mitsubishi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją opla i uderzyła w tył pojazdu. Jak ustalili policjanci, kierujący oplem 44-latek zwolnił, chcąc skręcić w leśny parking. W obu pojazdach znajdowało się czworo dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Małoletni pasażerowie w wyniku doznanych obrażeń zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Do drugiego poważnego wypadku doszło na ul. Osiedleńczej w Szczytnie. Tam, w przebiegającą przez ulicę 7-letnią dziewczynkę, uderzył fiat kierowany przez 32-latka. Dziewczynka doznała m.in. urazu głowy. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował ją do olsztyńskiego szpitala. Jak ustalili policjanci, kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniach, byli trzeźwi. Nie wymagali pomocy medycznej. Trwa wyjaśnianie okoliczności obu wypadków.

(ew)