Młodzi judocy Katany – Novum i Gwardii Szczytno wywalczyli aż 20 medali podczas turnieju judo w Olsztynie. Na podium stanęli także rodzice, którzy jednak niekoniecznie rywalizowali w judo.

Dzieci z rodzicami na podium

Okazją do zorganizowania turnieju był Dzień Dziecka. Zmaganiom judo towarzyszyła rywalizacja w innych konkurencjach. W głównej części turnieju świetnie spisali się zawodnicy Katany – Novum, którzy wywalczyli aż 15 krążków, w tym dziewięć złotych. Na najwyższym stopniu podium stawali: Igor Szewczak (waga 26 kg) , Piotr Szewczak (57 kg), Tomasz Kacprzak (17 kg), Marcel Malon (30 kg), Tymoteusz Stachula (33 kg), Gaspar Święciński (38 kg), Damian Srebrzyński (44 kg), Antoni Skowroński (40 kg), Igor Szadkowski (60 kg).Srebro ze stolicy Warmii i Mazur przywieźli: Bartosz Witkowski (27 kg), Olaf Ostaszewski (55 kg) i Krzysztof Zaorski (60 kg). Brąz zdobyli: Aleksander Kołodziejski i Marcin Błaszczak (obaj 30 kg) oraz Aleksander Brakoniecki (42 kg). Listę dokonań wzbogacili: tata Aleksandra Brakonieckiego, który wycisnął ciężarek nad głowę aż 900 razy i wygrał tę konkurencję, mama Gaspara Świecińskiego (3. miejsce w skokach na skakance) i jego siostra (2. miejsce w zwisie na drążku).

- Po raz kolejny pokazaliśmy swoją siłę. Brawa dla całej drużyny, jednakże najbardziej cieszę się ze startu mojego Igora i Tomka Kacprzaka – podsumowuje trener Jacek Szewczak. - Mają dopiero 6 lat, a już zdominowali swoich rywali, wygrywając swoje wszystkie walki przed czasem. Pozostali to już klasa sama w sobie – kończy opiekun Katany-Novum.

W olsztyńskiej Uranii zaprezentowała się także piątka judoków Gwardii. Każdy ze startujących wywalczył medal. Na pierwszym stopniu podium stawali: Maja Rykowska (46 kg) i Wiktor Dodajewski (55 kg) – oboje dzieci starsze. Ze srebrnymi medalami wrócili: Karol Maruszewski (31 kg), Mikołaj Żarnoch (34 kg) i Jakub Koźlicki (37 kg) – wszyscy dzieci młodsze. Trener Tadeusz Dymerski chwali zwłaszcza grupę zwycięzców. - Wygrali po parę ładnych walk – słyszymy.

W turnieju judo uczestniczyło ponad 200 zawodników z 11 klubów.