W jednym z mieszkań na terenie gminy Szczytno pijana matka opiekowała się 5-letnim dzieckiem. Kobieta nie chciała poddać się badaniu na zawartość alkoholu, ale przybyli na miejsce policjanci nie mieli wątpliwości, że jest nietrzeźwa. Niebawem o jej losie zdecyduje sąd.

W poniedziałek 12 grudnia po godzinie 21.00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem przez nietrzeźwą matkę. Kobieta wraz z córeczką miała znajdować się w jednym z mieszkań na terenie gminy Szczytno. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Zachowanie 44-letniej mieszkanki gminy Szczytno wskazywało jednoznacznie na to, że jest „pod wpływem”. Kobieta odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu, jednak przyznała mundurowym, że go spożywała.

Ze względu na to, że w takim stanie nie mogła dłużej zajmować się dziewczynką, na miejsce przybył trzeźwy dziadek 5-latki. Funkcjonariusze przekazali dziecko pod jego opiekę.

Kobieta odpowie przed sądem za dopuszczenia do przebywania 5-letniej córki w okolicznościach niebezpiecznych, zagrażających życiu lub zdrowiu. Grozi jej kara grzywny albo kara nagany.

KPP Szczytno, (ew)