Nietypowy prezent dla pań z okazji ich święta przygotowali szczycieńscy policjanci. W Dniu Kobiet zaprosili mieszkanki powiatu „za kółko”. W ramach wydarzenia uczestniczki miały możliwość zmierzyć się podczas konkurencji jazdy w kontrolowanym poślizgu, oczywiście pod czujnym okiem instruktora.

Dzień Kobiet za kółkiem
Paniom, które okazały się najlepsze w konkurencji gratulowali komendat powiatowy policji ins. Radosław Drach i dyrektor WORD w Olsztynie Marek Bojarski

W piątek 8 marca ma placu manewrowym na ul. Łomżyńskiej odbył się „Dzień Kobiet za kółkiem”, którego organizatorami byli Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców L-Wit. W ramach wydarzenia panie mogły przekonać się, jak wygląda dachowanie w przygotowanym do tego symulatorze. Najważniejszym punktem była jednak rywalizacja na specjalnie przygotowanym torze. Każda z uczestniczek wykonała przejazd samochodem wyposażonym w troleje, które miały symulować kontrolowany poślizg. Wszysto odbywało się oczywiście pod czujnym okiem instruktorów, zajmujących w czasie jazdy miejsca pasażera. Komisja sędziowska wyłoniła trzy panie, które w tej konkurencji okazały się najszybsze. Pierwsze miejsce na podium zajęła Monika Orzoł, drugie – Anna Niedziałkowska, a trzecie – Anita Zapadka. Zwyciężczynie otrzymały puchary oraz nagrody. Wszystkie uczestniczki odebrały z rąk komendanta powiatowego policji insp. Radosława Dracha i dyrektora WORD w Olsztynie Marka Bojarskiego certyfikaty ukończenia konkurencji oraz róże.

- Najważniejszym celem przedsięwzięcia było zapewnienie paniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicą w utrudnionych warunkach jazdy, a także doświadczenia „dachowania” i przekonania się, jak reaguje ludzki organizm na takie zdarzenie – podsumowuje sierż. Emila Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.