Dzień Mamy to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury przygotował specjalny program muzyczno – teatralny.

Dzień Matki w GOK-u
Dzieci przygotowały historię znanych bajek w nowym stylu

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie pomaga dzieciom wyrazić ich miłość do mam, organizując Dzień Matki. Każdego roku organizatorzy starają się przygotować inne wydarzenie.

Tym razem sala GOK-u stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. W tym roku dla mam zaśpiewały solistki z Kreolii Krainy Kreatywności. Ich piosenki wyrażały ciepłe uczucia, sprawiły, że każda z pań na widowni poczuła się wyjątkowo. Kolejnym punktem spotkania była sztuka teatralna. Dzieci zaprezentowały historię znanych bajek w nowym stylu. Znane wszystkim bajki o Czerwonym Kapturku, Kocie w Butach, Królewnie Śnieżce i Jasiu i Małgosi zostały zmieszane. Z tego pogmatwania wyszła nowa, piękna historia o tym, że trzeba słuchać rodziców, ponieważ oni zawsze mogą nam pomóc.

Po prezentacji muzyczno-teatralnej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

(k)