Gwiazdą tegorocznego Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych był cygański zespół „Hitano”.

Dzień niepełnosprawnych
Dla zgromadzonej w szczycieńskim MDK-u publiczności zagrał, zaśpiewał i zatańczył cygański zespół „Hitano”

W piątek obchodzono w Szczytnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Główne uroczystości odbyły się w Miejskim Domu Kultury, a ich organizatorem było Stowarzyszenia Pomocy na rzecz Osób Niepełnosprawnych. Na zaproszenie prezes Doroty Studniak licznie przybyli tu z terenu powiatu uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, warsztatu terapii zajęciowej, uczniowie szkół, ich rodzice i opiekunowie, a także przedstawiciele placówek opiekuńczych, terapeutycznych, oświatowych i organizacji pozarządowych. Gwiazdą spotkania był tworzony przez olsztyńskich Romów - zespół Hitano, propagujący kulturę i folklor cygański.

Zwycięzcą konkursu współorganizowanego przez „Kurka Mazurskiego” został Zbyszko Świderski za serię portretów przedstawiających najstarszego mieszkańca gminy Jedwabno Józefa Januszkiewicza

W trakcie uroczystości ogłoszono też wyniki konkursu na najładniejszą pracę plastyczną. Najwięcej głosów na zamieszczanych w „Kurku Mazurskim” kuponach otrzymał Zbyszko Świderski ze ŚDS w Jedwabnie. Spośród nadesłanych kuponów przedstawiciel „Kurka” wylosował jeden, którego nadawca otrzyma nagrodę niespodziankę. Los uśmiechnął się do mieszkanki Szczytna Teresy Jońcy.

(o){/akeebasubs}