W minioną niedzielę w Sportowej Szkole Podstawowej odbył się Dzień Otwarty.

Dzień otwarty w szkole sportowej
Zarówno dzieci, jak też ich rodzice mogli dowiedzieć się więcej o nowo powstającej placówce, zwiedzić ją i zapoznać się z warunkami rekrutacji

Zainteresowanie kształceniem w nowej placówce przerosło oczekiwania nauczycieli i władz miasta. Zarówno dzieci, jak też ich rodzice mogli dowiedzieć się więcej o nowo powstającej placówce, zwiedzić ją i zapoznać się z warunkami rekrutacji. Organizatorom najwyraźniej zależało na wysokiej frekwencji, bo już od niedzielnego rana po ulicach Szczytna jeździł samochód z megafonem, za pomocą którego zachęcano do udziału w Dniu Otwartym.

Przypomnijmy, że Sportowa Szkoła Podstawowa będzie kształcić w zakresie: piłki siatkowej, piłki nożnej, lekkoatletyki i pływania oraz w klasie interdyscyplinarnej (złożonej z uczniów trenujących inne dyscypliny sportowe oraz zainteresowanych żeglarstwem, tańcem, akrobatyką). Władze miasta obiecują m.in. wysoki poziom kształcenia, wykwalifikowaną kadrę trenerską, bazę sportową, w skład której wchodzą: hala sportowa, basen, boiska wielofunkcyjne Orlik 2012.

(um), (kee)