Młodzież świętowała pierwszy dzień wiosny, znany bardziej jako „Dzień wagarowicza”. Zajęcia w szkołach miały inny charakter. Organizowane były imprezy sportowe, którymi nauczyciele chcieli zatrzymać uczniów w szkolnych murach.

W ZS nr 1 i 2 odbył się dzień otwarty.

Młodzież świętowała pierwszy dzień wiosny, znany bardziej jako „Dzień wagarowicza”. Zajęcia w szkołach miały inny charakter. Organizowane były imprezy sportowe, którymi nauczyciele chcieli zatrzymać uczniów w szkolnych murach. W ZS nr 1 i 2 odbył się dzień otwarty.

Dzień wagarowicza

Pierwszego dnia wiosny na ulicach dało się zauważyć dużo młodzieży. Tym razem, wbrew tradycji, nie byli to jednak wagarowicze. Okazało się, że powitanie wiosny zbiegło się ze zwiedzaniem szkół średnich. Swoje podwoje otworzyły ZS nr 1 i 2. Szkoły te odwiedziły ostatnie klasy gimnazjów ze Szczytna i powiatu. Młodzież z gimnazjum w Dźwierzutach zapoznała się z tradycjami i warunkami uczenia się w ZS nr 2.

- Są ze mną najstarsi uczniowie naszego gimnazjum, reszta szkoły uczestniczy w zawodach sportowych – informuje nas wychowawczyni Monika Gójska.

Trzecioklasiści z Gimnazjum nr 2 byli w ZS nr 1, ich młodsi koledzy w tym czasie uczestniczyli w tradycyjnym już meczu siatkówki pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie Aneta Choroszewska - Bobińska w tym dniu policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie młodzieży.

- Część uczniów zamiast do szkoły mogła pójść na wagary, które czasami stają się okazją do spróbowania alkoholu czy narkotyków - tłumaczyła rzecznik.

(IZ)/fot. IZ