Orlen Reklama Top

To były najsilniej obsadzone tenisowe mistrzostwa miasta i powiatu w historii. W XXII edycji imprezy wystąpiło wielu zawodników także spoza województwa.

Dziesięć godzin przy dziesięciu stołach
Rywalizacja odbywała się przy dziesięciu stołach

Rywalizacja przy dziesięciu stołach ustawionych w hali sportowej ZS 1 trwała około 10 godzin. Przystąpiło do niej około 160 zawodniczek i zawodników. Niektórzy z nich, czyli np. goście z Brodnicy i Gołdapi, zdecydowali się pokonać ponad 100 km, by wziąć udział w mistrzostwach. Rywalizację w najmłodszych kategoriach wiekowych zdominowali przyjezdni. Nasi mieli więcej do powiedzenia w kategoriach gimnazjów i kobiet. Przy stołach stanęli m.in. zawodnicy biorący udział w rozgrywkach ligowych i uczestniczący w turniejach o zasięgu międzynarodowym.

W najmłodszej kategorii wiekowej dziewcząt na podium stanęły wszystkie zawodniczki

Puchar dla uczestnika mistrzostw mieszkającego najdalej od Szczytna otrzymała Kinga Jabłońska (studentka WSPol spod Limanowej). Podobne wyróżnienie dla zawodnika najstarszego powędrowało w ręce Anto Grgica, natomiast dla pingpongisty najmłodszego – Franciszka Madeja.

W zmaganiach OPEN gimnazjalistów drugie miejsce zajęła dziewczyna – Faustyna Korejwo z Olsztyna, która poradziła sobie z większością chłopców. Zwyciężył Jakub Orzoł z Rudki.

Sędzią głównym mistrzostw był Sebastian Główczyk, sędzia Polskiej Superligi Tenisa Stołowego, biorący również udział w pingpongowych turniejach. Organizatorowi, czyli Zbigniewowi Dobkowskiemu z KSR TKKF, nie udało się tym razem pozyskać środków z UM i Starostwa Powiatowego. Dzięki wsparciu sporej grupy sponsorów możliwe było jednak ufundowanie pucharów i zapewnienia atrakcyjnego poczęstunku: tortu przypominającego tenisowy stół, pączków, zapiekanek i grochówki.

(gp)

Zwycięzcy

szkoły podstawowe, kl. I-III – Zofia Dzięcioł (Olsztyn), Tadeusz Dzięcioł (Olsztyn), kl.IV-V – Zofia Madej (Działdowo), Dawid Chilicki (Gołdap), kl. VI-VII – Zuzanna Madej (Działdowo), Dominik Święcki (Gołdap),

szkoły podstawowe i gimnazja, dziewczęta – Zofia Madej (Działdowo), chłopcy – Dominik Święcki (Gołdap)

gimnazja (dziewczęta i chłopcy) – Jakub Orzoł (Rudka)

szkoły średnie – Julia Stolarczyk (Mącice), Kamil Stepnowski (Olsztyn)

kobiety, pow. 45 lat – Teresa Korsak (Dywity), OPEN – Ewelina Dąbkowska (Rozogi)

mężczyźni, do 40 lat – Tomasz Golian (Olsztyn), 40-50 lat – Wojciech Wojciechowski (Straż Graniczna Kętrzyn),

50-60 lat - Jarosław Czerwienko (Olsztyn), pow. 60 lat – Bolesław Krawczyk (Olsztyn), OPEN – Tomasz Golian (Olsztyn).