Dziewczyna z kalendarza lubi horrory

Sandra Mosakowska, dziewczyna z kurkowego kalendarza na 2012 rok ma 17 lat i jest uczennicą I klasy LO o profilu dziennikarskim w Zespole Szkół nr 2. Ma liczne zainteresowania i uwielbia sport w wydaniu ekstremalnym. Nurkowała już w głębinach Morza Śródziemnego z aparatem tlenowym i bez. Teraz marzy o skokach na bungee. Poza tym uwielbia tańczyć i bardzo interesuje się modą oraz projektowaniem ubiorów. Intryguje ją teatr i aktorstwo, lubi oglądać horrory. Fascynuje ją także historia oraz podróże. Zwiedziła już Egipt, Turcję i Grecję. Teraz marzy o zwiedzaniu bardziej egzotycznych krajów.

Choć jest szaloną nastolatką z głową pełną różnych pomysłów, to jednak, jak mówi jej mama, potrafi być otwarta na ludzi i trudno ją wyprowadzić z równowagi. Sandra w przyszłości chciałaby zostać projektantką mody. Myśli o studiach na ASP w Warszawie, gdzie niedawno otwarto Katedrę Mody na Wydziale Wzornictwa.

Sandra znalazła się w gronie dwunastu piękności, których zdjęcia zamieszczono w ekskluzywnym kalendarzu FujiFilm 2011. Jej twarz, zdobiąca stronę kwietniową, zdaniem artystów fotografików, to jedno z najciekawszych odkryć w historii tego wydawnictwa.

(map)