Dziewięć medali w tym cztery złote przywieźli z Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS młodzi lekkoatleci Juranda Szczytno.

Dziewięć medali zawodników Juranda
Podopieczni Macieja Bukowieckiego nie mieli sobie równych w pchnięciu kulą i rzutem dyskiem

Najlepiej spisał się Karol Kijewski, który zdobył dwa złota, będąc bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą (15,21) i rzucie dyskiem (47,06). W tej drugiej konkurencji całe podium zapełnili zawodnicy ze Szczytna. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Ruciński (45,32), trzecim - Marcel Ambroziak (42,36). W pchnięciu kulą pierwsza dwójka była identyczna (15,21 i 14,80). Dwa kolejne medale dołożyły dziewczyny w biegu na 400 metrów przez płotki - wygrała Alexandra Fuczek (69,93) przed Martyną Dudziec (70,52).

W kategorii U14 medale zdobyli Wiktoria Markowska (brąz w pchnięciu kulą) oraz Jakub Kienigsman (złoto, 300 metrów przez płotki).

Oprócz bardziej doświadczonej grupy, rywalizowali także młodsi zawodnicy. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe, a na szczególne wyróżnienie zasłużyła Maja Prusik, która zajęła 4. miejsce na 60 metrów oraz 2. w skoku w dal. Na zawodach zadebiutował także najmłodszy zawodnik klubu, siedmioletni Alex Bukowiecki, który idąc śladami utytułowanego wujka Konrada ustanowił rekord życiowy w pchnięciu kulą (1 kg) – 6.20.