Nasz plebiscyt powoli dobiega końca. Dziś zamieszczamy już ostatni kupon. Przypominamy, że kupony i SMS-y (koszt 1,23 z VAT-em) przyjmujemy tylko do 7 marca. Uroczyste podsumowanie plebiscytu nastąpi 15 marca w restauracji „Zacisze”.

Dziś ostatni kupon

Sołtys Nart Janusz Gębczyński, zwycięzca ostatniego plebiscytu „Kurka”na Supersołtysa naszego powiatu, ze sportem zetknął się w latach szkolnych w Ostródzie. Tam na stadionie miejscowego „Sokoła” trenował lekkoatletykę. Wielu cennych wskazówek udzielał mu jego brat cioteczny, trener Sławomir Nowak, z którym nadal często się kontaktuje. Sławomir Nowak to wychowawca takich sportowców jak m.in. rekordzistki świata na 100 m przez płotki Grażyny Rabsztyn czy rekordzisty i mistrza świata na 800 m Wilsona Kipketera.

- Podczas naszych licznych spotkań kuzyn wiele opowiadał mi o sporcie i swoich wychowankach, z którymi osiągnął wiele sukcesów – mówi pan Janusz. W plebiscycie „Kurka” na pierwszych miejscach umieścił kolarza szosowego Janusza Jastrzębskiego oraz Jakuba Badysiaka.

- Znam Janusza Jastrzębskiego od wielu lat, jest jednym z lepszych szosowców w kategorii Masters w naszym kraju – uzasadnia swój wybór.

Szczepan Worobiej, radny Gminy Jedwabno sportem zainteresował się w szkole podstawowej. - Biegałem przełaje, grałem w piłkę nożną. Wyniki naszych sportowych osiągnięć wywieszane były na tablicy w szkole, co dopingowało do rywalizacji – wspomina pan Szczepan.

Grał też w brydża sportowego w Leśniku Olsztyn.

- Wyróżniłem Michała Kosińskiego, który uprawia konkurencję przygotowującą do ratowania ludzkiego życia – mówi Szczepan Worobiej.

Obaj nasi głosujący starają się pomagać największemu klubowi sportowemu w ich gminie Zrywowi Jedwabno. Uczestniczą w corocznym Balu Sportowca, wspomagając klub finansowo i rzeczowo. Janusz Gębczyński ofiarowuje swoje obrazy na licytacje na rzecz klubu.

Irek Zieliński

TYPUJĄ CZYTELNICY

Janusz Gębczyński:

SENIOR: 1. Janusz Jastrzębski, 2. Michał Kosiński, 3. Adrian Staszewski, JUNIOR: 1. Jakub Badysiak, 2. Bartosz Karczmarski, 3. Dominika Tokarska.

Szczepan Worobiej:

SENIOR: 1. Michał Kosiński, 2. Magdalena Kobylarz, 3 Zygfryd Leska, JUNIOR: 1. Konrad Bukowiecki, 2. Kacper Kacprzak, 3. Jakub Kaczyński.