Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji „Mistrzostw Warmii i Mazur w e-sporcie o Puchar Marszałka Województwa”, które odbędą się 6-7 grudnia w Olsztynie.

E-sportowa rywalizacja Warmii i Mazur
Zainteresowanie e-gamingiem stale rośnie, a w trakcie organizowanych Mistrzostw Warmii i Mazur, oprócz rozgrywek, młodzież bierze udział w prelekcjach, warsztatach, konkursach i prezentacjach przybliżających zawody przyszłości związane z branżą gamingową

- Doskonale pamiętam zdziwione spojrzenia, gdy pracowaliśmy nad pierwszą edycją tego wydarzenia. Okazało się, że był to właściwy kierunkiem, bo zainteresowanie e-gamingiem stale rośnie, a w trakcie organizowanego przez nas wydarzenia, oprócz rozgrywek, młodzież bierze udział w prelekcjach, warsztatach, konkursach i prezentacjach przybliżających zawody przyszłości związane z branżą gamingową tj. gamer, streamer, bloger, dziennikarz, projektant gier, manager drużyny, programista – przekonuje Sylwia Jaskulska, która nadzoruje departament społeczeństwa informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas grudniowej edycji uczniowie będą mieli okazję odwiedzić stoiska technologiczne, zapoznać się z najnowszym sprzętem z branży IT oraz wymienić doświadczenia z rówieśnikami z całego regionu, a nawet kraju. To nie ostatnia w tym roku inicjatywa przyczyniająca się do podnoszenia kompetencji cyfrowych i rozwoju kadr dla gospodarki cyfrowej. Już niebawem będą miały miejsce praktyczne „Warsztaty z zastosowania dronów w JST”, skierowane do pracowników administracji publicznej. Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą uprawnienia NTST-01 pozwalające samodzielnie wykorzystywać w pracy bezzałogowe statki powietrzne np. do tworzenia map geodezyjnych i kartograficznych, sprawdzania jakości powietrza czy stanu technicznego budynków. Wszystkie realizowane projekty kształtują świadomość kierunków rozwoju cyfryzacji oraz wykorzystywania nowych technologii, zwłaszcza wśród mieszkańców młodego pokolenia.

Informacji o V edycji „Mistrzostw Warmii i Mazur w e-sporcie o Puchar Marszałka Województwa” oraz o innych inicjatywach cyfrowych szukajcie na: https://www.facebook.com/Chceinternetpl