Zawodnicy AKB Szczytno reprezentowali swoje miasto w kolejnych biegach maratońskich.

W XIV Maratonie Ekologicznym, który odbył się 19 czerwca w Lęborku, wystartowało dwóch szczytnian. Zygmunt Zapadka był 105. (3:55,26), Stefan Jankowski - 136. (4:26,45). Dzień wcześniej obaj zawodnicy uczestniczyli w maratonie w Bełchatowie (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze). Zwyciężył Artur Pelo z Izbicy (2:24,20), który wyprzedził dobrze znanego w Szczytnie Białorusina Aleksandra Labuchenkę (2:26,35). Bieg ukończyły 162 osoby. Lęborska impreza była jednocześnie Mistrzostwami Polski Weteranów w Maratonie. Żadnemu ze szczytnian nie udało się stanąć na podium.

W minioną niedzielę reprezentanci AKB pobiegli w XXIII Łomżyńskiej Dziesiątce. Liczącą 10 km trasę pokonało 76 osób. Najszybszy wśród szczytnian był Krzysztof Wilczek, który zajął 20. miejsce (2. w kat. wiek.) z czasem 39,19 min. Artur Trochimowicz był 53. (47,18), Bogdan Lejmanowicz - 63. (50,02), Marian Gołąbek - 67. (51,01).

W najbliższą sobotę, 2 lipca, zawodnicy AKB udają się na Mazowsze, gdzie na trasie Opinogóra-Ciechanów przeprowadzona zostanie Mazowiecka Piętnastka. Osoby chętne do pokonania dystansu 15 km proszone są o kontakt z p. Krzysztofem Wilczkiem, tel. 0 606 24 25 18.