Karolina Mierzejewska i Jakub Kwiatkowski, studiujący obecnie w Gdańsku mieszkańcy naszego powiatu, wywalczyli złote medale IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Morsów w Pływaniu Ekstremalnym na czas.

Ekstremalne medale studentów
Karolina Mierzejewska (w środku) razem ze swoją złotą sztafetą

Mistrzostwa, w których uczestniczyło 180 zawodników, odbyły się w porcie jachtowym Szafarnia w Gdańsku. Świetnie spisali się w nich studiujący na AWF-ie w Grodzie Neptuna mieszkańcy naszego powiatu: Karolina Mierzejewska, pochodząca z Sasku Małego i Jakub Kwiatkowski z Wielbarka. Oboje bronią w tej chwili barw Klubu Morsów Twardziel - Lech Mors. Warto przypomnieć, że Karolina w 2009 r. wywalczyła tytuł wicemiss Warmii i Mazur Nastolatek oraz została finalistką wyborów krajowych. Teraz wystąpiła w roli cokolwiek innej. W Gdańsku sięgnęła po złoto indywidualnie w wyścigu na 25 m stylem klasycznym (kategoria wiekowa „0”) oraz w sztafecie 4x25 m również stylem klasycznym. Złoty medal w męskiej kategorii „0” wywalczył Jakub Kwiatkowski, który podobnie jak Karolina wystartował w lodowatej wodzie na 25 m stylem klasycznym.