Szczycieńskie Gimnazjum z OI nr 2 zajęło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zadbaj o środowisko razem z nami”. Dominik Linowski, obecnie uczeń klasy trzeciej tej szkoły, okazał się najlepszy w klasyfikacji indywidualnej.

Elektronagrody dla dwójki
Dominik Linowski wygrał w klasyfikacji indywidualnej. W nagrodę odebrał laptop

Piąta już edycja konkursu zbierania elektroodpadów została rozłożona na dwa lata. Opiekę nad całością sprawowała toruńska fundacja Silvanus. Szczycieńskie Gimnazjum nr 2 bierze w tej rywalizacji udział od początku – i zawsze zajmuje wysokie miejsca. Tym razem „Dwójka” była druga (ponad 8,5 tony zebranego sprzętu), ustępując tylko placówce z Lewina Kłodzkiego. Nagrodą było 2,5 tys. zł przeznaczonych na szkolne potrzeby – 500 zł z tej kwoty to bonus za wzięcie udziału w konkursie po raz kolejny i zgromadzenie ponad 3 ton elektroodpadów. Szczególnie duże powody do zadowolenia ma jeden z uczniów szczycieńskiego gimnazjum, Dominik Linowski, który wygrał w klasyfikacji indywidualnej. W nagrodę odebrał ostatnio laptop.

- Dzięki pieniądzom, które otrzymaliśmy, wzbogacamy naszą bazę dydaktyczną – podsumowuje szkolna koordynatorka konkursu Urszula Jankowska.

(orz)