Zawodnicy SKKK Szczytno osiem razy stawali na podium podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin PZK.

Faworyci z SKKK nie zawiedli
Ekipa SKKK potwierdziła w Radzyminie, że jest liczącym się klubem w kraju

Do Radzymina pojechała 14-osobowa ekipa SKKK. Do Szczytna wróciła z ośmioma trofeami.

- Najlepiej spisała się nasza młodziczka Ewa Gołaszewska, która dwukrotnie stawała na podium, w konkurencji kumite zajęła 3. miejsce oraz 3. miejsce w kata – tłumaczy prezes SKKK Piotr Zembrzuski. Warto dodać, że w kumite stoczyła 4 walki, a w kata miała aż 26 rywalek. - Nie zawiodła również mistrzyni Europy Julia Kędzierska, zajmując 2 miejsce w kumite. – dodaje Piotr Zembrzuski. - W finale przegrała na punkty z Agnieszką Winek z Józefowa . - Trzeba pamiętać, że dla Julki był to pierwszy start w seniorach, a Agnieszka Winek to jedna z najbardziej utytuowanych polskich seniorek, wielokrotna mistrzyni Polski, Europy oraz wicemistrzyni świata.

W Radzyminie na podium stanęli również: Natalia Hajn (2.m. w kata juniorek młodszych), Jan Rogala (3. m. w kumite młodzików), Piotr Młynarczyk oraz Krystian Grzegorczyk (obaj 3. m. w kumite juniorów) i Norbert Kocak (3. m. w kumite juniorów młodszych).

Na podium wskoczył ponadto Jakub Kwaśniewski, na co dzień trenujący w Szczytnie, a reprezentujący swój macierzysty klub z Bartoszyc. Zajął on trzecie miejsce wśród seniorów. W drodze do finału przegrał na punkty ze zwycięzcą swojej kategorii.

- Pozostali nasi reprezentanci odpadali głównie w ćwierćfinałach. Miejmy nadzieję, że ten kubeł zimnej wody podziała na nich mobilizująco – kończy relację shihan Piotr Zembrzuski.

(gp)