„Ferie zimowe z GOK- iem”- to akcja podejmowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku już od kilku lat. Tradycyjnie już na uczestników czekało wiele atrakcji.

Ferie, ferie i już po
Dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach plastycznych

Tegoroczne ferie wielbarskie dzieci i młodzież spędziły aktywnie, korzystając z propozycji miejscowego ośrodka kultury. Pierwszy tydzień zimowego wypoczynku wielbarski GOK urozmaicił cyklem zajęć dla czternastoosobowej grupy uczestników. W tym czasie odbyły się m.in.: warsztaty chlebowe, warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe z animatorami, ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawami. Uczestnicy pierwszego tygodnia ferii byli również z wizytą w schronisku dla zwierząt „Cztery Łapy” w Szczytnie. Dzieci przywiozły podopiecznym schroniska karmę oraz tkaniny, które posłużą do wyściółki w budach i kojcach. W drugim tygodniu ferii odbyły się zajęcia plastyczne, na których przygotowywano stroje i maski karnawałowe. Przeprowadzono także turniej bilardowy i warcabowy. Dzieci grały również w proste gry karciane

i rozwiązywały „zgadywanki polonistyczne” oraz obejrzały przedstawienie teatralne. Na zakończenie odbyły się zabawy z animatorami.

(m)