Szczycieńska Akademia Sztuk Walki po raz drugi zorganizowała swoją akcję Zima w Mieście. Chętnych do wzięcia udziału w treningach karate i różnych zabawach nie brakowało – w Szczytnie i Rozogach naliczono łącznie około 200 uczestników.

Ferie nie tylko na macie

Udział w trwających dwa tygodnie zajęciach był nieodpłatny. - Dzieci brały czynny udział w treningach karate oraz w zabawach rekreacyjno - ruchowych poprawiających wadę postawy wśród dzieci. Uczestnicy akcji „Zima w Mieście” mogli spróbować swoich sił w zabawie na śniegu w lepieniu bałwana – tłumaczy Dariusz Hrynowiecki z ASW. - Zapraszamy wszystkich za rok – zachęca.

Atrakcje dla wypoczywających, a niekiedy i trochę nudzących się podczas ferii uczniów przygotował również SKKK. - Młodzież biorąca udział w zajęciach miała zagwarantowanych mnóstwo atrakcji: były treningi karate, zabawy ruchowe, układanie wielkich budowli z klocków edukacyjnych, gra na instrumentach muzycznych, kurs I pomocy – wylicza prezes klubu karateków Piotr Zembrzuski. - Ale i tak dzieci najbardziej cieszyły się z kuligu i wojny na śnieżki – dodaje.

Część zawodników SKKK wyjechała w tym czasie na obóz do Soliny, jeszcze inni otrzymali powołanie na obóz interdyscyplinarny do Giżycka, gdzie bezpłatnie podnosili swoje umiejętności w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

(orz)