Uczniowie w czasie ferii od godzin rannych oblegają salę komputerową w Szkole Podstawowej.

Ferie z komputerem

Nowa pracownia informatyczna w rozoskiej podstawówce od 1 grudnia tętni życiem. Duża sala na poddaszu szkoły wyposażona jest w 26 komputerów, serwery, drukarki, skanery i programy edukacyjne. Cztery komputery wraz z wyposażeniem znajdują się również w szkolnej bibliotece.

- Nowy sprzęt otrzymaliśmy w ramach programu Europejskiego Funduszu Społecznego. Złożyliśmy wniosek i skierowaliśmy 8 nauczycieli na kurs komputerowy - mówi Zbigniew Kudrzycki dyrektor Szkoły Podstawowej. Oprócz dzieci z podstawówki z komputerów korzystają uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej i liceum ogólnokształcącego.

- Rozoska placówka oświatowa jest drugą w powiecie szkołą (po Łatanej Wielkiej) posiadającą komputery eMAC firmy Apple - mówi nauczycielka Agata Mierzejek. Uczniowie entuzjastycznie przyjęli nową pracownię.

- Teraz lekcje są ciekawsze i bardziej zrozumiałe. Komputer pozbawia nudy, poprawia koncentrację i edukuje - zdradza czwartoklasistka Paulina Gołaś.

Uczniów najbardziej absorbuje internet, informacje o gwiazdach filmowych, muzyce, ciekawe gry, wideoklipy, pogaduszki i informacje, które mogą udoskonalić codzienne życie.

- Mieliśmy w domu komputer, ale się zepsuł i teraz cieszę się, że mogę korzystać ze szkolnego. Lubię pracować z komputerem i w przyszłości chciałbym zostać informatykiem - wyznaje Kamil Pawelczyk z klasy piątej.

- Dzieci chętnie uczestniczą nie tylko w lekcjach informatyki, ale również innych przedmiotów, takich jak podstawy przedsiębiorczości czy nauczanie zintegrowane - mówi opiekunka pracowni Małgorzata Mierzejek.

Katarzyna Błońska

2006.02.08