Moc zabaw i atrakcji przygotowali uczniom w dniu ich święta rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie.

Festyn w trójce
Na boisku szkolnym w SP 3 w Dniu Dziecka nie można było narzekać na nudę

Dzieci układały ogromne puzzle z widokiem Szczytna, uczestniczyły w konkursie wiedzy o mieście i budowały z kartonów makiety zamku krzyżackiego. A to wszystko z okazji przypadającej w tym roku 300. rocznicy nadania praw miejskich.

Na boisku szkolnym zorganizowane zostało miasteczko zabaw, w którym dzieci po wykonaniu kilku konkurencji sportowych, w ramach nagrody, brały udział w loterii fantowej i pluszakowej oraz korzystały z kulinarnych pyszności. Był ten czas na prezentację talentów wokalnych podczas występów karaoke, a dodatkową atrakcją było malowanie twarzy oraz puszczanie baniek mydlanych. Uroczystości towarzyszyły wystawy pokonkursowe: „Szczytno wczoraj – Szczytno dziś”, „Pocztówka o Szczytnie”, „Znana osoba ze Szczytna”.

Na zakończenie został rozegrany mecz w „dwa ognie” między uczniami i pracownikami szkoły, w którym zwycięstwo odniosła drużyna pracowników.

(o)