Dobiegła końca pierwsza edycja Szczycieńskiej Ligi Darta. W trwającej 11 tygodni rywalizacji wzięły udział 23 osoby.

Finał edycji szczycieńskiego darta
W I edycji Szczycieńskiej Ligi Darta rywalizowały 23 osoby. Organizatorzy liczą, że kolejne edycje wzbudzą jeszcze większe zainteresowanie

Zwycięzcą rozgrywek ligowych, na które złożyło się 10 turniejów, okazał się Arkadiusz Leska przed Wojciechem Tworkowskim i Radosławem Łońskim.

Pod koniec grudnia odbył się turniej finałowy (Puchar Ligi). Mogli do niego przystąpić zawodnicy, którzy zagrali w co najmniej 5 na 10 rozegranych kolejkach ligowych. Zawody rozpoczęła rywalizacja w grupach, gdzie każdy z każdym toczył pojedynki do trzech wygranych legów. Po dwie najlepsze osoby przeszły do fazy pucharowej. Do finału awansowali Radosław Łoński i Arkadiusz Leska, a w bezpośredniej rywalizacji lepszym okazał się ten pierwszy, zostając zwycięzcą Pucharu Ligi. W meczu o trzecie miejsce Agnieszka Łońska pokonała Piotra Sawickiego.

- Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za miłą atmosferę, a przede wszystkim za chęci spotykania się i rywalizacji w tej dyscyplinie sportu. Zapraszam ich, a także nowe osoby, które chciałyby spróbować i zobaczyć jak to jest przy tarczy, na nową edycję, która rozpocznie się w połowie stycznia – zachęca organizator zawodów Arkadiusz Leska, szef szczycieńskiego MOS-u.

(l)

Turnieje rozgrywane są w bazie MOS-u nad jeziorem
W zawodach ligowych zwyciężył Arkadiusz Leska (w środku) przed Wojciechem Tworkowskim (z lewej) i Radosławem Łońskim. Ten ostatni zdobył natomiast zdobył Puchar Ligi