W dniach 22-25 sierpnia pod patronatem burmistrza Mańkowskiego rozgrywano mistrzostwa Szczytna w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiły 24 osoby z powiatu, które przy słonecznej pogodzie i wysokiej temperaturze toczyły pojedynki na kortach prywatnych w Jerutkach i Olszynach oraz gminnych w Nowym Gizewie. W sumie rozegrano 33 mecze.

Finał Mistrzostw Szczytna
Podczas całego turnieju, co podkreśla prezes Witold Mocarski, trwała serdeczna koleżeńska atmosfera

W finale kobiet Anna Mocarska-Gierach (Tylkowo) zwyciężyła Małgorzatę Klimczak (Rudka) 6:2, 6:3, a trzecie miejsce zajęły Aneta Gudzbeler i Anna Bober (obie - Szczytno).

Wśród mężczyzn zwyciężył Mariusz Daszewski (Rudka), pokonując w finale Andrzeja Jemielitę (Nowe Gizewo) 6:2, 6:3. Trzecie miejsca zajęli Mariusz Radziszewski i Krzysztof Trzaska (obaj Szczytno).

W kategorii mężczyzn +50 wygrał Ryszard Dąbkowski (Wielbark) przed Jerzym Tyczyńskim (Płozy). Na trzecich pozycjach uplasowali się Marek Gierach (Tylkowo) i Jacek Tomaszek (Kamionek).

Sędzią głównym zawodów był Mariusz Radziszewski, a organizatorami MOS Szczytno i Tenis Club Szczytno. Prezes TCS Witold Mocarski podkreśla, że podczas całego turnieju zarówno na kortach jak i poza nimi trwała serdeczna koleżeńska atmosfera. - Będzie to miało pozytywny wpływ na dalszą integrację środowiska tenisowego w naszym powiecie – cieszy się Witold Mocarski